Znamy już laureatów finału konkursu na plakat promujący bibliotekę szkolną

Do konkursu na projekt plakatu promującego bibliotekę szkolną przystąpiło 148. uczniów z 37. łódzkich szkół podstawowych. Konkurs odbył się w ramach XII Festiwalu Bibliotek Szkolnych i przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i ogólnołódzkim. Regulamin konkursu zakładał, że projekt plakatu powinien być indywidualny, wykonany samodzielnie dowolną techniką (z wyłączeniem grafiki komputerowej) w formacie A3. Szkoły mogły zgłosić do II etapu konkursu do 3. prac plastycznych z każdego poziomu edukacyjnego (I -III i IV-VI).

Do oceny prac powołano komisję w składzie: przewodniczący: Wojciech Bednarek ze Stowarzyszenia NEO (Niezależna Edukacja Otwarta), członkowie: Krystyna Jankowska z ŁCDNiKP i Anna Ryźlak z Biblioteki Rejonowej. Komisja konkursowa oceniała: zgodność pracy z tematem, twórcze i oryginalne ujęcie tematu, estetykę wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

I poziom edukacyjny (klasy I – III)

• I miejsce: Weronika Reksulak ze Szkoły Podstawowej nr 120 (opiekun p. Bogusława Staszewska)
  • II miejsce: Jakub Wolada ze Szkoły Podstawowej nr 160 (opiekun p. Beata Klimczak)
  • III miejsce: Julia Śmiechowicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 (opiekun p. Anna Korbecka)

II poziom edukacyjny (klasy IV – VI)

• I miejsce: Irena Banaszczyk ze Szkoły Muzycznej (opiekun p. Anna Grzegorzewska)
  • II miejsce: Kamila Giziewicz ze Szkoły Podstawowej nr 113 (opiekun p. Beata Tarczyńska)
  • III miejsca nie przyznano

Serdecznie gratulujemy.