Podyplomowe studia „Informatyka i technologie informacyjne dla nauczycieli”

We współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności uruchomiliśmy kolejną edycję studiów podyplomowych „Informatyka i technologie informacyjne dla nauczycieli”. Studia te przygotowują i dają kwalifikacje do prowadzenia procesu kształcenia informatyki w szkole podstawowej i gimnazjum oraz technologii informacyjnej w szkole ponadgimnazjalnej. Jednym z warunków przyjęcia na studia jest posiadanie kwalifikacji pedagogicznych.

Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. Nowe rozporządzenie nie określa wymaganej długości trwania studiów podyplomowych, co pozwala na zakończenie zajęć dydaktycznych w ciągu 2 semestrów bez zmniejszenia ilości godzin zajęć. Po roku słuchacz uzyskuje kwalifikację do uczenia kolejnego przedmiotu.

Studia podyplomowe „Informatyka i technologie informacyjne dla nauczycieli" obejmują 350 godzin zajęć dydaktycznych, w tym 60 godzin metodyki. Zajęcia odbywają się w systemie niestacjonarnym – w piątki (od godz. 16:00) i soboty (od godz. 9:00) w cyklu tygodniowym.

Program zajęć obejmuje wykłady i ćwiczenia w zakresie:
• systemów operacyjnych,
• dokumentów technologii informacyjnej,
• multimediów i grafiki,
• sprzętu informatycznego,
• komunikacji w internecie,
• projektowania stron internetowych,
• baz danych,
• metodyki w edukacji informatycznej,
• programowania,
• sieci komputerowych.

Zajęcia i egzaminy odbywają się w pracowniach Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Koszt studiów: 3400 PLN (płatne jednorazowo lub w ratach). Istnieje również możliwość uruchomienia jeszcze jednej grupy, która rozpocznie zajęcia w styczniu 2015 roku.

Więcej informacji pod numerem telefonu (42) 27 50 190, e-mail: podyplomowe@wsinf.edu.pl