Rusza akcja "Książkobranie" - podziel się książką

Akcja "Książkobranie" - podziel się książką postała z inicjatywy Krzysztofa Piątkowskiego - Prezydenta Miasta Łodzi i jest prowadzona przez Gazetę Wyborczą, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Urząd Miasta Łodzi, Fundację Urban Forms oraz Manufakturę. Projekt będzie realizowany przez cały rok i ma za zadanie wzbogacić księgozbiory bibliotek szkolnych, zaopatrując je przede wszystkim w te tytuły, które wskazują sami uczniowie. Zapytaliśmy bibliotekarzy oraz samych uczniów, jakich tytułów brakuje na półkach szkolnych bibliotek, egzemplarzy jakich książekjest za mało, a przede wszystkim o to, co chcieliby czytać uczniowie. Odzew ze szkół był ogromny, dzięki czemu udało nam się stworzyć listę najbardziej pożądanych książek w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich.

1 marca w łódzkiej redakcji Gazety Wyborczej przy ul. Sienkiewicza 72 stanie półka, na której każdy będzie mógł zostawić książkę - nową lub przyniesioną z domu. Na początku kwietnia podobne półki pojawią się także w szkolnych bibliotekach.

Oprócz książek będziemy zbierać również pieniądze. Można je wpłacać na konto fundacji Urban Forms, znanej dzięki łodzkim muralom, która będzie sukcesywnie kupowała za nie książki i przekazywała szkolnym bibliotekom.

Aktualności dotyczące akcji "Książkobranie" - podziel się książką oraz lista książek najbardziej pożądanych przez uczniów łódzkich szkół, dostępne są na stronie internetowej Gazety Wyborczej.