Rozpoczynamy projekt "Akademia Młodych Twórców - program wspierania zainteresowań informatycznych uczennic i uczniów szkół zawodowych"

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację kolejnego projektu w ramach działań Akademii Młodych Twórców. Tym razem wsparciem zostanie objętych sześć szkół zawodowych z województwa łódzkiego:

• Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi,
  • Technikum nr 7 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi,
  • Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi,
  • Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi,
  • Technikum w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II,
  • Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach.

Uczennice i uczniowie ww. szkół będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych pozaszkolnych zajęciach informatycznych w następujących grupach tematycznych:

• „Konstruowanie i programowanie robotów mobilnych”,
  • „Tworzenie stron WWW i aplikacji internetowych”,
  • „Grafika komputerowa i multimedia”,
  • „Programowanie w językach wysokiego poziomu”,
  • „Budowa i administrowanie sieciami komputerowymi”.

Zajęcia będą trwały dwa semestry i odbywały się raz w tygodniu (po 3 godziny lekcyjne).  Zajęcia będą prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej (na platformie e-learningowej). Szczegółowe informacje o projekcie, zasadach rekrutacji oraz tematyce zajęć będą wkrótce dostępne na stronie internetowej projektu: www.akademia2.wckp.lodz.pl

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.