Festiwal Bibliotek z galą online

W nietypowy sposób zakończył się XIX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych. Uroczystą finałową galę zorganizowano bowiem w formie webinarium w aplikacji Teams Office 365. Online spotkali się - przyzwyczajeni już przecież do wirtualnej edukacji - laureaci festiwalowych konkursów i ich nauczyciele. Honorowym gościem była Anna Koludo – wicedyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Nad przebiegiem finałowej gali, a także nad przygotowaniem i przeprowadzeniem całorocznego projektu, czuwały Barbara Langner i Grażyna Bartczak-Bednarska z Pracowni Promocji Czytelnictwa i Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Muzyczne barwy poezji”, był więc XIX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych prawdziwym świętem poezji o tematyce muzycznej, czemu dali wyraz wszyscy uczestnicy, w swoich starannie przygotowanych pracach i wystąpieniach. Przeprowadzono cztery konkursy. Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym „Zaczaruj nutki” i tworzyli ilustracje do wysłuchanego utworu muzycznego. Uczniowie klas IV-VI w konkursie „Muzyczny tomik” projektowali ozdobne karty książek z poezją o muzyce. Uczniowie klas VII i VIII wystąpili w konkursie recytatorskim „Dźwięki muzyki”. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych w konkursie „Na strunach poezji” projektowali - z zastosowaniem grafiki komputerowej - plakat zachęcający do czytania poezji. Serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy!

Więcej informacji o XIX Łódzkim Festiwalu Bibliotek Szkolnych przekazujemy w specjalnie przygotowanej prezentacji, z którą można się zapoznać korzystając z linku: https://1drv.ms/p/s!Al0BYjfGO4L0hTWNhYrFn1REEmTK?e=t1c2yL