Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych po raz dwudziesty!

Rok 2021 to czas, kiedy obchodzić będziemy niezwykłe święto. Od 2001 roku Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego organizuje Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie”, który skupia społeczność uczniowską i nauczycielską wokół książek i bibliotek szkolnych. To unikatowe w skali kraju wydarzenie edukacyjne, zainicjowane przez nieodżałowaną Bogusławę Walentę – kierownika Pracowni Promocji Czytelnictwa i Bibliotek Szkolnych ŁCDNiKP, przebiega w formie konkursów dla młodych czytelników, reprezentujących cztery kategorie wiekowe. W tym roku obchodzimy Jubileusz Dwudziestolecia Festiwalu, co stało się okazją do prezentacji prac związanych z literaturą na temat naszego rodzinnego miasta. Uczniowie nadesłali prace plastyczne na konkursy „Legendy znad Łódki” i „Moje miasto w palecie barw”, filmy z recytacją wierszy o Łodzi na konkurs „Łódź słowami malowana” oraz prezentacje multimedialne na konkurs - „Spacer tematyczny szlakiem…”.

Gala Finałowa XX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Pokochaj czytanie” odbędzie się online 22 kwietnia 2021 r., rozpoczęcie o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!