Łódź i Gdańsk na pierwszym miejscu w Polsce

Dzięki dalekowzrocznej decyzji Prezydenta Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej oraz efektywnym działaniom Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego we wszystkich łódzkich szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych wdrożono system usług chmurowych Office 365 Microsoft. Okazał się on bardzo przydatny, wręcz zbawienny dla łódzkiej edukacji, kiedy pandemia wymusiła kształcenie na odległość.

Prowadzący je nauczyciele licznie uczestniczyli w organizowanych dla nich warsztatach, kursach, sesjach, konsultacjach grupowych i webinariach online, doskonaląc umiejętności korzystania z poszczególnych usług Office 365 – przede wszystkim tych, które umożliwiają pracę online z zespołem, czyli Microsoft Teams i Forms. Licząc od marca do maja br, były to setki godzin zajęć i tysiące doskonalących się łódzkich nauczycieli!

Z raportu firmy Microsoft wynika, że Łódź uplasowała się wraz z Gdańskiem na pierwszym miejscu w Polsce pod względem liczby użytkowników usługi Teams w kształceniu zdalnym. Ponad 50 tysięcy nauczycieli i uczniów łódzkich szkół stosuje udostępnione im przez miasto usługi Office 365 w procesie kształcenia i uczenia się. Dlatego łódzka edukacja nie poddaje się pandemii. Oczywiście Office 365 to nie tylko sposób na sytuację nadzwyczajną, ale uniwersalny patent na edukacyjną nowoczesność. Bardzo dziękujemy Microsoft dla Edukacji oraz Wydziałowi Edukacji UMŁ i Wydziałowi Informatyki UMŁ za dotychczasową współpracę przy realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia.