Zapraszamy do udziału w konferencji "Nowoczesna Klasa - od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą"

Nowoczesna klasa może być dostępna dla każdego – dowodem na to są polskie szkoły, które z powodzeniem od lat korzystają z technologii – zarówno podczas lekcji, jak i w procesie zarządzania placówką. Wszystkich innowacyjnych dyrektorów szkół i nauczycieli zapraszamy do udziału w konferencji  "Nowoczesna Klasa - od fascynującej lekcji po zarządzanie szkołą" (i towarzyszących jej warsztatów), które odbędą się 5 listopada (wtorek) w godz.: 9:45-14:30 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego 29 (sala 310).

Podczas warsztatów przedstawimy nowoczesne urządzenia, które pomagają podnieść atrakcyjność zajęć, a także ułatwiają zarządzanie placówką. Wyposażeni w dotykowy interaktywny monitor, tablety, komputery, sieć bezprzewodową oraz oprogramowanie do zarządzania nowoczesną klasą przedstawimy Państwu bezpieczne i wygodne narzędzia pozwalające na prowadzenie interesujących, interaktywnych, absorbujących nie tylko uczniów zajęć.

Dyrektorzy – uczestnicy warsztatów – odegrają na przemian role uczniów oraz nauczycieli i wraz z prowadzącymi wezmą udział w lekcji o zaletach myślenia wizualnego. Nauczą się przy tej okazji korzystania z tabletów, przekonają się, że mogą one zastąpić tablicę interaktywną, dowiedzą się, jak z ich pomocą prowadzić ciekawe zajęcia. Wraz z wykładowcami spróbują zilustrować poprawne zachowanie poszczególnych pracowników szkoły w przypadku wybuchu sytuacji kryzysowej (przy okazji sprawdzą, czy są na takową przygotowani).

Oddzielny moduł poświęcony będzie prezentacji darmowych narzędzi pomocnych w pracy dyrektora szkoły. Uczestnicy przekonają się, jak mogą być pomocne w zarządzaniu placówką.

Umiejętności praktyczne do zdobycia podczas zajęć:
  • obsługa podstawowych funkcji i wybranych aplikacji tabletu,
  • zarządzanie nowoczesną klasą w usłudze Samsung Smart School,
  • obsługa interaktywnego monitora dotykowego,
  • korzystanie z bezpłatnych usług dla edukacji,
  • przedstawianie problemu za pomocą przejrzystego przekazu wizualnego,
  • przygotowanie szkoły (uczniów, nauczycieli i dyrekcji) na wybuch sytuacji kryzysowej.

Przy okazji uczestnicy doświadczą, jak w praktyce mogą wyglądać zajęcia w nowoczesnej klasie wyposażonej w najnowsze zdobycze techniki dedykowane edukacji.

Ramowy program :
9:45  Wykład rozpoczynający i dyskusja „Myślenia wizualne we współczesnej szkole z wykorzystaniem nowoczesnych technologii”
10:20 ORE. E-podręcznik w nowoczesnym kształceniu
10:50 Portale społecznościowe a szkoła
11:20 Przerwa
11:40 Sesja warsztatowa I: Myślenie wizualne a sytuacja kryzysowa w szkole
13:00 Przerwa
13:10 Sesja warsztatowa II: Aplikacje ułatwiające pracę dyrektora szkoły i nauczyciela
14:30 Zakończenie

Zapisy on-line na stronie: http://evenea.pl/imprezy/biznes-i-przedsiebiorczosc/lodz/nowoczesna-klasa-od-fascynujacej-lekcji-po-zarzadzanie-szkola-14257/