Wprowadzenie do Internetu rzeczy na przykładzie rozwiązań inteligentnego domu

22 maja 2020 r. o godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie online (w usłudze TEAMS): „Wprowadzenie do Internetu rzeczy na przykładzie rozwiązań inteligentnego domu”. Jest ono dedykowane nauczycielom wszystkich typów szkół oraz uczniom klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniom liceów ogólnokształcących. Zajęcia będą realizowane w formie warsztatów i pokazu. Rozszerzą one program kształcenia uczniów, a także uzupełnią wiedzę nauczycieli na temat Internetu rzeczy. Mamy nadzieję, że zainspirują uczniów do twórczej pracy i przeprowadzania eksperymentów.

Podczas spotkania zostaną wykorzystane moduły elektroniczne BOSON firmy DFRobot. Łączą one technikę analogową z cyfrową, co umożliwia łatwe tworzenie inteligentnych układów elektronicznych, którymi można sterować, wykorzystując inteligentne wtyczki oraz sieć Internet.

Prosimy nauczycieli o rozpropagowanie wśród uczniów możliwości udziału w zajęciach (uczestnicy nie muszą znać podstaw programowania). Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować się na stronie: https://ecentrum.wckp.lodz.pl/zgloszenia/new/idCourse/61516

W dniu zajęć zostaną wysłane, na podane przy rejestracji adresy mailowe, linki umożliwiające dołączenie do spotkania.