Podsumowanie konkursów "Innowacyjny Nauczyciel", "Innowacyjna Szkoła"

15 października 2012 roku w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Nauczycielom Roku 2012 oraz laureatom konkursów "Innowacyjny Nauczyciel" oraz "Innowacyjna Szkoła". Uroczystość została zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, że wśród dwunastu laureatów konkursów "Innowacyjny Nauczyciel", "Innowacyjna Szkoła", których organizację wspiera Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego znalazło się aż trzech nauczycieli z Łodzi: Katarzyna Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej nr 130 w Łodzi (II miejsce w kategorii szkół podstawowych), Arkadiusz Dąbrowski z Gimnazjum nr 44 w Łodzi (III miejsce w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), Lidia Aparta ze Szkoły Podstawowej nr 36 (wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych). Pierwsze miejsce w konkursie "Innowacyjna Szkoła" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła szkoła z województwa łódzkiego - Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych przyszłoroczną edycją konkursów do kontaktu z Ośrodkiem Nowoczesnych Technologii Informacyjnych. Konkursy "Innowacyjny Nauczyciel oraz "Innowacyjna Szkoła" są związane z nowatorską organizacją procesu kształcenia z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Swoje osiągnięcia w zakresie stosowania technologii informacyjnych w praktyce szkolenej będzie można zaprezentowac podczas Regionalnego Forum Innowacyjnych Nauczycieli w marcu 2013 roku. Każdy nauczyciel oraz szkoła startująca w wymienionych konkursach może być objęta opieką merytoryczną i metodyczną przez konsultantów Ośrodka.