NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA INFORMATYCZNEGO

Zapraszamy do rejestracji na konferencję "NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA INFORMATYCZNEGO".

Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 13.30 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego 29 (sala 210).
Głównym celem zmiany podstawy programowej jest rozpoczęcie kształtowania umiejętności algorytmicznego rozwiązywania zadań i programowania w zakresie podstawowym już na pierwszych etapach edukacyjnych, a więc w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Podczas spotkania zostaną omówione:
* zmiany, jakie nastąpią w kształceniu informatycznym dzieci i młodzieży
* przykłady wdrożeń programowania w szkołach
* sposoby przygotowania opisu innowacji upoważniającego do wdrożenia go do nowej podstawy programowej od września br.
* działania Ośrodka Nowoczesnych Technologii Informacyjnych ŁCDNiKP wspierające szkoły we wdrożeniu zagadnień związanych z programowaniem.

W programie konferencji przewiduje się również dyskusję na temat oczekiwań szkół w zakresie doskonalenia informatycznego nauczycieli w obszarze programowania i jego wdrożenia w szkole. Na zakończenie spotkania zostanie przeprowadzone badanie ankietowe identyfikujące potrzeby nauczycieli w tym zakresie.

Rejestracja dostępna jest na stronie: http://rejestracja.wckp.lodz.pl