MISTRZOWIE KODOWANIA - ZAPRASZAMY NA WARSZTATY

Zapraszamy na warsztaty pt. „Mistrzowie Kodowania. Programowanie w środowisku Scratch”. Scratch to wizualny język programowania, jednocześnie prosty i intuicyjny. Za pomocą obiektów blokowych, które składają się niczym puzzle, dzieci tworzą gry, programy edukacyjne, animacje i pokazy multimedialne w połączeniu z interakcją użytkownika.
Program Mistrzowie Kodowania pokazuje, że zajęcia z programowania mogą prowadzić nauczyciele różnych przedmiotów. Celem programu jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów polskich szkół. W trakcie warsztatów przedstawione zostaną zasady pracy w środowisku Scratch. Uczestnicy będą wykonywać przykładowe projekty, poznając narzędzia programu.
Warsztaty będą prowadzić trenerki programu „Mistrzowie Kodowania” – Lidia Aparta i Wiesława Bednarska, znane ze spotkań z nauczycielami podczas „Weekendu z technologią informacyjną” .

Warsztaty odbędą się w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ul. Kopcińskiego 29, sala 108) w dniach: 5, 12, 19, 26 maja i 2 czerwca 2015 r. (łącznie 20 godzin) w godz. 16.00-19.00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 40 zł.

Zainteresowane osoby prosimy o rejestrację na stronie: http://goo.gl/forms/ufKugiIJ2N