JAK WEEKEND, TO Z TECHNOLOGIĄ INFORMACYJNĄ!

Już 12 i 13 kwietnia spotykamy się w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego na VIII Weekendzie z Technologią Informacyjną „Nowe horyzonty kreatywności”. Podczas sześciu tur warsztatów nauczyciele łódzkich szkół i przedszkoli będą się mogli zapoznać się z najnowszymi i najciekawszymi rozwiązaniami technologii informacyjnej wspierającymi proces kształcenia, przydatnymi w dydaktyce różnych przedmiotów. Nauczycielom informatyki zostaną zaprezentowane różnorodne zagadnienia związane z wymaganiami nowej podstawy programowej na III etapie edukacyjnym. W związku z kontynuacją procesu wdrożenia w łódzkich szkołach usług chmury cyfrowej Office 365, wiele warsztatów będzie poświęconych tematyce wykorzystania tych usług, zarówno w procesie dydaktycznym, jak i w zarządzaniu pracą szkoły.

Warsztaty przeprowadzą między innymi przedstawiciele szkół wdrażających w sposób modelowy usługi Office 365. Odbędą się także spotkania z przedstawicielami firm i wydawnictw informatycznych. Po raz pierwszy zaprezentują się: firma Vulcan i Wydawnictwo Migra. Stoisko będzie też miało Wydawnictwo PWN.

Miejscem VIII Weekendu z Technologią Informacyjną „Nowe horyzonty kreatywności” będzie jak zawsze siedziba Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego 29. Tematykę warsztatów prezentujemy szczegółowo na stronie internetowej http://weekend.wckp.lodz.pl, gdzie również można się rejestrować.

VIII Weekend z Technologią Informacyjną rozpocznie się 12 kwietnia, w piątek, o godz. 12 pierwszą turą warsztatów. Po nich, w godz. 13.45 – 15.15 nastąpi część plenarna. Następnie, po ciepłym posiłku, zaprosimy uczestników na kolejne dwie tury warsztatów – o godz. 15.45 i o godz. 17.30. Na sobotę, 13 kwietnia, zaplanowaliśmy trzy tury warsztatów – o godz. 9.00, 10.45 i 12.15. Wiosenną edycję Weekendu z Technologią Informacyjną zakończy o godz. 14.00 spotkanie podsumowujące połączone z poczęstunkiem.

Zapraszamy do rejestracji: http://weekend.wckp.lodz.pl/ O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.