ERASMUS+ „EUROAKTYWNI” – SPOTKANIE INFORMACYJNE W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA MŁODZIEŻY

Łódzcy Regionalni Konsultanci Programu Erasmus + wraz z organizatorami: Instytutem Nowych Technologii oraz Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży spotkanie informacyjne Erasmus+ „EuroAktywni” promujące udział młodzieży oraz osób pracujących z młodzieżą w projektach międzynarodowych.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2015 r. w godz. 9:30-15:30 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ul. Kopcińskiego 29, sala 210). Celem spotkania jest ukazanie możliwości współpracy międzynarodowej w różnych obszarach sektorowych oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli w zagranicznych placówkach, w ramach realizowanych projektów w programie Erasmus + finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie spotkania przewidziane są wystąpienia i dyskusja na temat możliwości przystąpienia do programu w sektorach: Edukacja Szkolna, Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Młodzież. Ponadto zostanie zorganizowana giełda dobrych praktyk, która umożliwi konfrontację wizji i pomysłów uczestników spotkania z realizowanymi już projektami europejskimi z regionu łódzkiego. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane oferty Eurodesk Europass, i e-Tweening.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty szkolenia wraz z cateringiem dla wszystkich uczestników. Uczestnicy pokrywają koszty dojazdu do miejsca spotkania. Informacje na temat konferencji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: http://www.newtechlodz.com/index.php?ids=112&id=795

Tagi: