Edukacja dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego

Publikacja wydana z okazji VII. Wojewódzkiej Konferencji Informatycznej.

W publikacji przedstawione zostały dobre praktyki wykorzystania technologii informacyjnej w szkołach i placówkach oświatowych: zajęcia z fizyki w Katolickim Gimnazjum SPSK w Łodzi i XXXV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, zajęcia religii w Szkole Podstawowej nr 41 w Łodzi, a także organizacja kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi. Zaprezentowano także edukacyjny portal Scholaris, który powstał ze środków unijnych i miał za zadanie m.in. wspomagać proces organizowania zajęć dydaktycznych, administrowanie szkołą, doskonalenia nauczycieli oraz komunikację pomiędzy szkołą a rodzicami uczniów. Placówki posiadające status Regionalnych Centrów Innowacji firmy Microsoft w swoich artykułach opisały realizowane projekty: Partnerstwo dla przyszłości, Gimnazjum bez barier i in.
Autor:
Redakcja: Janusz Moos
Rok wydania:
2 007r.
Nr ISBN:
83-89386-42-9

Filtered HTML

• Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

• Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.