Akademia Młodych Twórców w roku szkolnym 2014/15

W październiku rozpoczęły się zajęcia dla młodzieży uzdolnionej informatycznie prowadzone w ramach Akademii Młodych Twórców. Podczas inauguracji   przedstawiliśmy ofertę kursów, które będą prowadzone przez doświadczonych konsultantów i liderów młodzieżowych. W bieżącym roku szkolnym zapraszamy  m.in. na zajęcia z algorytmiki i programowania (przygotowujące do udziału w Olimpiadzie Informatycznej) oraz z robotyki mobilnej (prowadzone przy współpracy z Politechniką Łódzką).

Uczestnicy zajęć Akademii Młodych Twórców będą mieli możliwość:

• realizowania własnych projektów informatycznych,
  • udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych,
  • prowadzenia zajęć dydaktycznych dla swoich rówieśników,
  • współtworzenia corocznej konferencji informatycznej dla młodzieży,
  • kształtowania umiejętności komunikacji i pracy w grupie,
  • poznania podstaw programowania dzięki odniesieniu teorii do rzeczywistych problemów.

Dwugodzinne zajęcia (godz.: 16:30-18:00) odbywają się raz w tygodniu w pracowniach komputerowych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego 29. W semestrze zimowym proponujemy zajęcia w następujących grupach tematycznych:

• Programowanie w Baltie'm – wtorki, s. 214
  • Programowanie w PHP - piątki, s. 214